<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://px.ads.linkedin.com/collect/?pid=1974505&amp;fmt=gif">
TG_logo_wit
Werken bij

    Waar wij aan werken

    Met onze adviseurs, managers en opleiders dragen we bij aan duurzame, maatschappelijke veranderingen. Denk aan de energietransitie en de klimaatdoelen, de toekomst van de landbouw, goed onderwijs, passende zorg, oplossingen voor de krapte op de woningmarkt en hoe we het best van A naar B reizen. De uitdagingen zijn groot, maar onze kracht ligt in daadkracht. We laten transities werken.

    Wie we zijn

    Onze adviseurs en managers hebben uiteenlopende expertises en voelen zich verantwoordelijk voor de uitvoering. Duurzaamheid is een integraal onderdeel van onze werkwijze.

    ,

    Recente vacatures

    Medior

    HR assistent

    Ben jij een nauwkeurige HR professional die floreert in een dynamische omgeving en graag werkt met administratie in AFAS? Krijg je energie van het beheren van het wagenpark? Als HR assistent bij TwynstraGudde werk je nauw samen met onze HR adviseurs aan diverse taken en verantwoordelijkheden. Je...

    Solliciteer nu
    Water

    Adviseur Water en Klimaat

    Wil jij bijdragen aan een klimaatbestendig Nederland, toekomstgericht waterbeheer, gezonde waterkwaliteit én een vitaal landelijk gebied? Leer jij het liefst door samen te werken met ambitieuze collega’s en inspirerende opdrachtgevers? En wil jij écht impact maken — door te denken én te doen?

    Solliciteer nu
    Bekijk alle vacatures

    Ontwikkeltraject Managers van Morgen in een notendop

    Managers van Morgen zet startende managers (circa vijf jaar werkervaring) in op lijn-, project- en programmamanagement binnen de zorg en het onderwijs. Managers van Morgen volgen naast hun werk bij onze opdrachtgevers een hoogstaand meerjarig managementontwikkel- en opleidingstraject. Andrea Tempelman, de ontwikkelcoach van Managers van Morgen, vertelt over het ontwikkeltraject.

    Auteur(s)

    Datum

    25 april 2025

    Leestijd

    Via welke studie en werkervaring ben jij gekomen waar je nu bent, en wat drijft jou? 

    ‘Ik ben Andrea Tempelman en ik heb een achtergrond in Psychologie, met een Master in Arbeids- en Organisatiepsychologie. Ik krijg er energie van als ik mensen met een ambitie verder kan helpen. Want ik geloof dat als mensen het beste in hun kracht staan en de beste resultaten bereiken als ze doen waar ze blij van worden en waar ze goed in zijn. Mensen daar een stapje verder in helpen, dat drijft mij enorm.

    Voor Managers van Morgen was ik Adviseur Leren en Ontwikkelen binnen een ministerie. Nu ben ik Talentmanager binnen OchtendMensen, dat is het jong talentenplatform van TwynstraGudde. En daarnaast ben ik betrokken bij de ontwikkeling van Managers van Morgen.'

    Vertel ons meer over Managers van Morgen; wat vindt een startende manager daar?

    ‘Binnen TwynstraGudde vinden we het belangrijk dat mensen de ruimte krijgen om zich te ontwikkelen en zichzelf beter te leren kennen. Daardoor kunnen zij zichzelf sterker positioneren in een rol binnen een organisatie. Bij Managers van Morgen is dat de managersrol: een nieuwe rol waar je voor het eerst in zit of waar je al enige ervaring in hebt. Typerend voor een managementrol is dat je je in een speelveld met verschillende belangen begeeft en daarin mensen in beweging hebt te brengen. Om deze rol goed uit te voeren, helpt het als je jezelf kent en weet wat jouw persoonlijke leiderschapsstijl is. Wij begeleiden managers bij deze zoektocht. Binnen Managers van Morgen zit je alleen op een opdracht, maar je hebt een peergroup binnen Managers van Morgen die allemaal in hetzelfde leertraject zitten en voor dezelfde uitdagingen staan. Dit traject bestaat uit verschillende elementen. Je start met een ontwikkelgesprek waarin je met je ontwikkelcoach jouw persoonlijke ontwikkelvraag formuleert. Daarnaast reflecteer je regelmatig met je manager en ontwikkelcoach. In intervisiebijeenkomsten deel je praktijkcasussen met peers die hetzelfde traject volgen. Op deze manier zijn er op verschillende lagen mensen betrokken bij jouw ontwikkeling waarmee je samen leerervaringen kan delen. Als je manager bent zonder zo’n ontwikkeltraject naast je werk, dan heb je dat vaak in je eentje te onderzoeken. We spreken veel ervaren managers die aangeven juist deze aandacht gemist te hebben in hun eigen ontwikkeling als manager. Dat is waar we met Managers van Morgen het verschil in maken.’ 

    Ik ben tevreden als ik bij managers die zijn ingestroomd na een paar jaar zie hoeveel plezier ze hebben in hun werk. En dat ze hun managementrol op hun eigen manier invullen en daarmee het verschil maken in opdrachten en bij hun opdrachtgevers.

    Pasfoto Andrea Tempelman

    Wat is jouw rol binnen Managers van Morgen?

    ‘Als een Manager van Morgen een maand werkzaam is, voer ik een ontwikkelgesprek met de manager. Hierin bespreek ik waar iemand tegenaan loopt en waar iemand in wil groeien. Hierbij zijn talenten het uitgangspunt; wat typeert jou en hoe kun je dit benutten om mooie resultaten te halen in je werk? En met welke valkuilen en uitdagingen heb je dan rekening te houden? Vervolgens kijken we wat gaat helpen om je hier verder in te ontwikkelen. Thema’s kunnen zijn: Wat is mijn leiderschapsstijl? Hoe zorg ik ervoor dat mijn visie landt bij anderen? Hoe voer ik het goede gesprek met mijn mensen? Hoe houd ik rekening met verschillende belangen in een organisatie?’  

    Wat is volgens jou het onderscheidende van Managers van Morgen ten opzichte van een manager die zelf een managementopleiding gaat doen?

    ‘De combinatie van werken en ontwikkelen vanuit dezelfde thuisbasis. Een startende manager gaat bij ons aan de slag in een uitdagende managementopdracht. Daarnaast ben je met andere Managers van Morgen veel aan het reflecteren, ervaringen delen en kennis opdoen. Je krijgt veel ruimte om jezelf te ontdekken in je rol als manager en daarin zowel kennis als vaardigheden op te doen. Wij gaan uit van jouw eigen kracht en je eigen talenten; deze kunnen jou maken tot een goede manager.’ 

    Ik geloof heel erg in aandacht voor mensen. Ik geloof dat dat mensen verder kan brengen. Dat is wat we willen bieden.

    Pasfoto Andrea Tempelman

    Wat wil jij bereiken met Managers van Morgen?

    ‘Ik ben tevreden als ik bij managers die zijn ingestroomd na een paar jaar zie hoeveel plezier ze hebben in hun werk. En dat ze hun managementrol op hun eigen manier invullen en daarmee het verschil maken in opdrachten en bij hun opdrachtgevers. Ik hoop te bereiken dat we een nieuwe generatie managers opleiden die authentiek en zelfbewust hun rol invullen en situaties waar het schuurt niet uit de weg gaan. Managers die met een open en frisse blik hun rol vervullen in organisaties. Als tijdelijk manager ben je namelijk niet helemaal onderdeel van een organisatie; je hebt daarin dus een frisse blik. Ik hoop dat zij dingen teruggeven die ze zien in een organisatie en daarmee bewustwording van patronen creëren of nieuwe ideeën inbrengen.’

    Meer weten over Managers van Morgen?

    Ben je nieuwsgierig geworden over Managers van Morgen? Wil jij tijdelijk een tactisch of operationeel manager inzetten in jouw organisatie of ken jij iemand die zich wil doorontwikkelen als manager? Ik ga vrijblijvend met je in gesprek.

    Maak kennis met

    Andrea Tempelman

    Andrea Tempelman

    Talentmanager en ontwikkelcoach

    Werken met professionals die barsten van de energie en ambitie, daar word ik blij van! Mensen met een frisse blik, die met onbevangen blik het werkende leven binnenstappen en gedreven zijn om een waardevolle bijdrage te leveren aan maatschappelijke vraagstukken, help ik graag verder.

    Lees ook

    Feedbucket widget. Verwijderen op livegang!!