<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://px.ads.linkedin.com/collect/?pid=1974505&amp;fmt=gif">
TG_logo_wit
Werken bij

    Waar wij aan werken

    Met onze adviseurs, managers en opleiders dragen we bij aan duurzame, maatschappelijke veranderingen. Denk aan de energietransitie en de klimaatdoelen, de toekomst van de landbouw, goed onderwijs, passende zorg, de slagkracht van onze defensie, oplossingen voor de krapte op de woningmarkt en hoe we het best van A naar B reizen. De uitdagingen zijn groot, maar onze kracht ligt in daadkracht. We laten transities werken.

    Wie we zijn

    Onze adviseurs en managers hebben uiteenlopende expertises en voelen zich verantwoordelijk voor de uitvoering. Duurzaamheid is een integraal onderdeel van onze werkwijze.

    ,

    Recente vacatures

    Gebiedsontwikkeling

    Junior adviseur en procesmanager duurzame gebiedsontwikkeling

    Ben jij ook gedreven om te werken aan een gebiedsontwikkeling die invulling geeft aan een maatschappelijke opgave? Wil je ook bijdragen aan het creëren van een duurzame leefomgeving, nu en voor volgende generaties? Niet door rapporten te schrijven, maar door partijen te verbinden,...

    Solliciteer nu
    Zorg

    Medior organisatieadviseur zorg

    Zet je graag je tanden in complexe vraagstukken in de zorg? Wij zijn sterk gemotiveerd om zorginstellingen duurzaam te verbeteren en om de transities in de zorgsector werkend te krijgen. Opdrachtgevers in de breedte van de sector rekenen op ons van strategievorming tot realisatie. Met focus op...

    Solliciteer nu
    Bekijk alle vacatures

    De structuur van het contract bij innovatiepartnerschap

    In deze blogreeks geven wij inzicht in de vormgeving van het innovatiepartnerschap en de toepassing ervan. Na de afstemming met de markt, het afbakenen van grenzen, het kiezen van marktpartijen, verdienmodellen voor de opdrachtnemer, een gelijk speelveld tijdens de ontwikkelfase en afscheid nemen van partijen. Gaat het in dit blog over hoe de structuur van het contract er idealiter uit ziet.

    Auteur(s)

    Datum

    9 november 2022

    Leestijd

    Stel je voor dat je als opdrachtgever hebt gekozen voor een innovatiepartnerschap. Bij het inrichten van de procedure loop je waarschijnlijk tegen een aantal vraagstukken op die je niet tegenkomt in andere procedures. In dit zevende (en laatste) blog gaan wij in op hoe de structuur van het contract er idealiter uit ziet.

    Aandachtspunt 7: de structuur van het contract

    De structuur van de contractdocumenten bij een innovatiepartnerschap vergt bijzondere aandacht. De opdracht bestaat immers uit twee separate delen die elk een ander karakter hebben: de ontwikkeling van de innovatie en de uitrol ervan in de commerciële fase.

    De opdrachtverlening voor die laatste fase is daarnaast nog onzeker, want die hangt ook af van het slagen van de innovatie. Een andere bijzonderheid is dat het contract voor de realisatie nog niet (volledig) kan worden opgesteld. Je weet immers nog niet hoe de innovatie er precies uit zal komen te zien, dus je weet nog niet wat je straks precies gaat kopen.

    Structuur

    Voor de structuur van de contracten zijn er verschillende mogelijkheden. Er kan bijvoorbeeld worden gedacht aan een overeenkomst gebaseerd op een bouwteamovereenkomst, waarbij eerst de opdracht voor de ontwikkelfase wordt opgedragen, met de intentie om ook de commerciële fase op te dragen indien de ontwikkelfase succesvol is.

    Een andere mogelijkheid is een samenhangend geheel van drie overeenkomsten, met een overkoepelende overeenkomst, waarin ook staan:

    • De spelregels voor de minicompetitie.
    • Een overeenkomst voor de ontwikkelfase.
    • Een overeenkomst voor de realisatiefase.

    Zorg in ieder geval dat de spelregels voor de minicompetitie helder zijn en in het contract vastliggen.

    Maatwerk

    Hoewel de overeenkomst voor de commerciële fase in veel gevallen veel zal lijken op een ‘gewone’ realisatie- of leveringsovereenkomst, is de overeenkomst voor de ontwikkelfase altijd maatwerk. Besteed in ieder geval aandacht aan de manier waarop je communiceert met opdrachtnemers, welke informatie je wel en niet uitwisselt, en hoe en wanneer je afscheid kunt nemen. Als je de ontwikkelfase met meerdere partijen tegelijkertijd aangaat, draag er dan zorg voor dat de overeenkomst te allen tijde gelijk is voor alle opdrachtnemers.

    Wil je meer weten over het innovatiepartnerschap of wat het voor jou kan betekenen? Neem geheel vrijblijvend contact op.

    Maak kennis met

    Diana Paans

    Diana Paans

    Principal adviseur

    Onze samenleving staat voor grote uitdagingen die we alleen samen kunnen oplossen. Om grote vraagstukken zoals de energietransitie, mobiliteit en de klimaatverandering te lijf te gaan is het van belang dat provincies, gemeenten, waterschappen, zorg- en onderwijsinstellingen, woningcorporaties en andere publieke instellingen samenwerken met elkaar één met private partijen.

    Lees ook in deze reeks