Naast kansen in de sport liggen er kansen op verschillende maatschappelijke, culturele en zakelijke vlakken. Kansen die veel steden over de hele wereld willen pakken en benutten. De Olympische Spelen zouden naast de organisatie ervan als middel moeten worden ingezet voor landelijke en regionale doeleinden.
De steden die de kans hebben gekregen dit evenement te organiseren zijn er zeker niet allemaal in geslaagd om de ambitieuze doelen te realiseren die er in eerste instantie waren. De bouwopgave die voor de Olympische Spelen ontwikkeld dient te worden past niet altijd in de dagelijkse behoefte van de organiserende stad. De meerwaarde die het had moeten opleveren blijkt dan uiteindelijk een last. De nalatenschap (legacy) van de Spelen, waar het deze steden uiteindelijk om te doen was, valt op zijn zachtst gezegd tegen.
In mijn afstudeeronderzoek 'Olympic Legacy Development, The road to success' is een eerste aanpak ontwikkeld om tot een levendige legacy te komen, waardoor deze legacy op voorhand beter gewaarborgd wordt. Een aanpak waarbij de stakeholders de cruciale momenten van het complexe Olympische ontwikkelproces scherp in beeld hebben om zo op sociaal, financieel en ruimtelijk vlak ook voor de toekomst de juiste beslissingen te kunnen nemen. Een Olympisch park ontwikkelen dat na de Spelen aansluit bij de behoeftes van de stad is datgene waar het uiteindelijk om draait.
Mocht u geïnteresseerd zijn in een volledige versie van het onderzoek, stuur dan een e-mail naar: sre@tg.nl