Faalkosten lijken onbeheersbaar terwijl eigenlijk de focus op de echte oorzaken en het realiseren van de daadwerkelijke oplossingen niet slagvaardig genoeg zijn. Want waarom ontbreekt het aan goede voorbereiding, samenwerking en lerend vermogen? Verbeteringen zijn vaak deeloplossingen en succesvol implementeren blijft, om verschillende redenen, lastig. Daarmee blijft een groot potentieel in de organisatie onbenut.
vanuit Twynstra Gudde hanteeren wij het model Operational Excellence 2.0 met 6 bouwstenen. Dit vertalen we vervolgens maar praktische stappen aansluitend op de specifieke organisatie en situatie. De zes bouwstenen zijn:
- Het daadwerkelijk verbeteren van prestaties vraagt een scherpe diagnose èn heldere, goed doorvertaalde keuzes: de klantstrategie.
- Zowel in de diagnose als bij het bepalen van oplossingen of veranderingen is een brede integrale scope nodig: een andere structuur alleen werkt niet
- Leveranciers, klanten en partners in de markt worden actief betrokken bij de realisatie van organisatiedoelstellingen met ketenmanagement.
- Het potentieel waar management en medewerkers over beschikken wordt benut door Human Resources.
- Een goed overwogen aanpak maakt gebruik van de mogelijkheden van de organisatie en speelt in op de specifieke situatie: welke interventies op welke momenten en door wie (verandermanagement)?
- Gerichte besturing is nodig om het doel te realiseren, waarbij besluitvorming periodieke en specifieke aandacht vraagt. Een kern dient steeds bezig te zijn met verbeteren (continu verbeteren)
Bijgevoegd is ons artikel dat een nadere toelichting geeft