Groeistappen bij het nieuwe werken (HNW)
Zojuist een gesprek gevoerd met TGIM interim manager Margret Huisman over groeistappen bij Het Nieuwe Werken (HNW). Twynstra Gudde heeft een HNW-scan die, vanuit integraal perspectief, zicht geeft op de fase waarin organisaties verkeren, waar het om invoeren en benutten van HNW gaat.

Je zou namelijk kunnen zeggen dat er meerdere groeiwegen voor HNW zijn. De meest gangbare groeiweg verloopt van besparen op m2, besparen op CO2 en km's naar meer sturing op resultaat en minder management naar ondernemend samenwerken. Dick Stegeman schreef daarover al eerder in zijn Computable column 'Het nieuwe werken XXL' Zie ook
http://www.computable.nl/artikel/ict_topics/beleid/4008765/2379250/het-nieuwe-werken-xxl.html
Tegelijk zijn het vooral de doelen van een organisatie die het te volgen groeipad bepalen en die verschillen afhankelijk van bijvoorbeeld de kennisintensiteit van het werkproces, de organisatie-complexiteit en het verandervermogen. Wat in het gesprek met Margret duidelijk aan de orde kwam, is dat bij het doorgroeien en het verzilveren van de HNW-oogst, veel aspecten in ogenschouw genomen moeten worden. Elke organisatie kiest daarbij haar eigen groeistrategie. De ene kiest voor experimenteren en lerend ervaren, de ander voor een meer planmatige en veranderkundig verantwoorde aanpak. Twynstra Gudde kiest daarbij voor een evoluerende doelgerichte aanpak waar het verzilveren van de winst van HNW voor de organisatie en het individu voorop staat. De HNW-scan laat de samenhang zien en biedt het kompas voor verantwoord omgaan met de stormachtige veranderingen die het nieuwe werken veelal uitlokt.